• ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ ۱۰:۲۱:۴۱
  • در اخبار ساختمان
  • توسط admin
  • بازدید: 1106
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ ۰۹:۴۸:۲۱
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف

مزایای سقف‏های تیرچه بلوک

سبک بودن سقف به دلیل استفاده از بلوک‏های توخالی با یونولیت.عایق بودن در برابر صدا و حرارت.صرفه جویی در مصرف آهن آلات.سرعت اجرا.

مزایای استفاده از خرپاهای تیرچه تولید شده توسط دستگاه صنعتی ایستا سازان
برخوردار بودن خرپا از فرم بسیار هماهنگ با گام‏ها و زیگزاگ‏های دوبل یکدست و بدون پیچیدگی و در نتیجه سرعت در بتن ریزی پاشنه تیرچه 
شما در صورت استفاده از خرپاهای تیرچه تولید شده  میتواند با اضافه کردن میلگرد  تقویتی(با نقطه جوش صنعتی ) مطابق جداول تقویت اصلاح شده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کل کشور به مقاومت مورد نظر خود دست یابید.قیمت بسیار مناسب خرپا و در نتیجه اقتصادی‏تر بودن تیرچه ساخته شده در مقایسه با نوع دستی آن.دسترسی سریع به خرپای آماده و نتیجتاً ساخت سریعتر تیرچه.قابلیت دادن سفارش در اندازه‏های متفاوت 
مقاومت‏تر بودن خرپا با استفاده از کشش میلگرد توسط سیستم رولینگ سرد.استفاده از جوش‏های مقاومتی، کاهش زمان جوش تا چند دهم ثانیه نتیجتاً حذف اثرات منفی جوش دستی.

استاندارد خرپای تیرچه در ایران

در ایران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور طی دو نشریه، استانداردهای مورد نیاز خرپا‌های فولادی را تدوین نموده است:

نشریه 82 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونت امور فنی، ویرایش سال 1385
· نشریه 94 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونت امور فنی، ویرایش سال  1385

همچنین موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران استاندارد شماره 1-2909 را در دو بخش برای خرپا‌ها و بلوکهای سقفی مورد مصرف در صنعت ساختمان ارائه نموده است:

تیرچه مورد مصرف در سقف‌های تیرچه بلوک - ویژگی‌ها و روش‌های آزمون بلوک‌های سقفی مورد مصرف در سقف های تیرچه بلوک- ویژگی‌ها و روش های آزمون

در این دو نشریه تمامی موارد مورد نیاز خرپا‌ها و خرپاهای فلزی از جمله خرپاهای پیش ساخته فولادی و نحوه استفاده از فولادهای نورد سرد شده (اصلاح شده) را ارائه نمود است.

استاندارد خرپا در آمریکا

انجمن تیرچه فولادی در آمریکا (Steel Joist Institute) نقش راهبردی در تدوین، نظارت و آموزش موضوعات مربوط به خرپا‌ها و سازه‌های فولادی در آمریکا را به عهده دارد. تقریباً تمامی شرکت‌های سازنده تیرچه   در سطح آمریکا و کانادا عضو این انجمن می‌باشند. این انجمن در سال 1928 میلادی تاسیس شد.
اشتراک

MOD_AMC_HAS_C1 نظر دهی

یک نظر بنویسید

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.